FIFY

Studencki Klub Turystyczny
Politechniki Gdańskiej

O Klubie

SKT PG FIFY istnieje od 1964 roku. Słowo „fifa” w języku kaszubskim oznacza wesołka, wagabundę i troszkę psotnika, kogoś za swoją wesołość ogólnie lubianego. Klub zrzesza studentów Politechniki Gdańskiej oraz innych uczelni Wybrzeża, a także osoby, które nie są studentami. Krótko mówiąc otwarty jest dla wszystkich, którzy pragną przygody. Osoby najbardziej zaangażowane w pracach Klubu zostają wyróżnione odznaką zwaną „blachą”. Do roku 2014 przyznano około 380 „blach”.

Do naszego klubu nie trzeba się zapisywać. Klubowiczem jest ten, kto się czuje związany z klubem, kto się czuje FIFĄ, nie ma też żadnych opłat za bycie członkiem klubu. Jeżeli chcesz poszerzyć grono swoich znajomych, porobić coś więcej niż tylko siedzieć przed komputerem, to przyjdź na dowolną imprezę organizowaną przez nasz Klub. Spotykamy się również co tydzień w piątki w siedzibie klubu od 18:30 do 20:00 (przynajmniej oficjalnie, bo na prawdę to dłużej). Po prostu przyjdź na spotkanie piątkowe i zostań z nami 😁

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami pod adresem fify_zarzad@pg.gda.pl.
SKT PG FIFY uprawia się różne rodzaje turystyki. Do najbardziej popularnych należą: piesza, rowerowa, kajakowa i narciarska. Organizowanych jest wiele obozów, rajdów, wyjazdów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W czasie istnienia Klubu, fify dotarły na wszystkie kontynenty, z Antarktydą włącznie. Do stałych i najbardziej popularnych imprez turystycznych organizowanych przez nasz Klub należą dwa rajdy: wiosenny Pierwiosnki oraz jesienny Opadające Liście.

Największą organizowaną przez nas od 42 lat imprezą jest OTPPS Bazuna. Jest to największa tego typu impreza organizowana przez gdańskie środowisko studenckie. Szczegóły nt. Bazuny tegorocznej, jak i minionych można znaleźć na stronie www.bazuna.art.pl.

Każdego roku prowadzimy Kurs Organizatora Turystyki, składający się on z części wykładowej i praktycznej. Tematyka kursu obejmuje m.in.: metodyka organizowania imprez turystycznych, finanse, pierwsza pomoc, turystyka kwalifikowana, geografia turystyczna Polski, geografia Pomorza Gdańskiego, terenoznawstwo, przyroda Polski, architektura. Kurs kończą egzaminy z zakresu zagadnień poruszanych na wykładach oraz obóz wędrowny w Bieszczadach. Poza uprawnieniami organizatora turystyki z klubem można zdobywać wiele innych odznak i uprawnień turystyki kwalifikowanej.

Chodzimy, biegamy, jeździmy, pływamy, a czasem nawet latamy!
Odwiedziliśmy już wszystkie kontynenty, nawet Antarktydę!
Dołącz do nas, to nic nie kosztuje!